Aytunç Erkin: Milli Görüş’ün İBB için gönlündeki aday Tevfik Göksu

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin gazetecilerle bir araya geldiği buluşmasından notlar aktardığı bugünkü yazısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yerel seçimlerde AKP’nin düşündüğü isimlere ilişkin edindiği kulislere yer verdi.

“Kabaktepe’nin konuşmasının ve soruların önemli bir bölümü de yerel seçimler-İmamoğlu eleştirileri üzerine oldu” diyen Erkin, “Belki AKP İl Başkanı ısrarlı bir şekilde sorulan ‘Yerel seçimde adayınız kim olacak?’ sorusuna yanıt vermedi ama 30’dan fazla gazetecinin olduğu ortamda özellikle Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun isminin sıkça geçtiğini söyleyebilirim” diye yazdı.

Erkin yazısında ayrıca CHP’ye, “Buradan ‘iç tartışmalar’ yaşayan CHP ve ittifaka duyurmakta fayda var: Gördüğüm; 31 Mart 2024’te yapılması planlanan yerel seçimle ilgili bayramdan sonra sahaya çıkacaklarını ilan eden bir AKP var! Sloganları da belli: Yeniden İstanbul! Bunu bilerek CHP’nin iç tartışmalardan hemen uzaklaşması gerekiyor” diye seslendi.

Aytunç Erkin’in “Kulis: Milli Görüş’ün gönlündeki aday Göksu” başlıklı yazısının tamamını okumak için .


TIKLAYIN – AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe: Her parti aday çıkarırsa AK Parti 2053’e kadar İstanbul’u kazanır, kimse belediyeyi bizden alamaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x