Dünyanın gözü burada… Saatler sürdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile Vahdettin Köşkü’ndeki ikili görüşmesi bitti. Görüşme 2,5 saat sürdü, iki liderin heyetler arası görüşmenin ardınadn açıklama yaptı. Fakat söz konusu görüşmelerin saatler sürmesi açıklamaların gece yarısından sonrasına kalmasına neden oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’yi kabul etti. İkilinin görüşmesi saat 21.00 sıralarında başladı ve 2,5 saat sürdü. Görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’nin basın açıklama yaptı. Fakat heyetler arası görüşmenin saatler sürmesi açıklamanın gece saatlerine kalmasına neden oldu.

HEYETLERİN GÖRÜŞTÜĞÜ KONULAR

Erdoğan ve Zelenski’nin yaptığı ikili görüşmede ve ardından gerçekleşen olan heyetler arası görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra, Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeler, 17 Temmuz’da sona erecek olan Karadeniz tahıl anlaşması ve Karadeniz bölgesinde barış ve istikrarın sağlanması gibi bölgesel ve uluslararası konuların ele alınması bekleniyor.

KREMLİN YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün İstanbul’da Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile gerçekleştireceği görüşmeyi yakından takip ettiklerini duyurdu. Görüşmeyi “önemli” olarak niteleyen Peskov, “Sonucunu yakından takip ediyoruz. Erdoğan ve Zelenski arasında konuşulanlar bizim için ilginç olacak. Bu önemli” dedi.

PUTİN-ERDOĞAN GÖRÜŞMESİ

Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kısa süre içinde görüşebileceğini ancak henüz tarihin kesinleşmediğini söyledi.

ZELENSKI’Yİ BAYRAKTAR KARŞILADI

Öte yandan Ukrayna liderini, BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar havalimanında karşıladı.

Bayraktar’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır karşıladı.

İşte o fotoğraf:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x