Erdoğan’dan ‘imar affı’ açıklaması: Bunun affı maffı olmaz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bazı televizyon kanallarının ortak yayınına katılarak gündemi değerlendirdi.

Çankaya Köşkü’nden yapılan yayında Erdoğan “İstanbul’da toplam 220 bin bina ve yaklaşık 1,5 milyon bağımsız bölüm risk altında. Bunlardan 300 bininin acil dönüşmesi gerekiyor” dedi.

“Kanal İstanbul’la rezerv şehirler meydana çıkacak, oralarda konut inşaatları başlayacak, kentsel dönüşümü kabul edenlere o rezerv şehirlerden yer vereceğiz” ifadelerini kullanan Erdoğan İmar affıyla ilgili de “Anayasa’nın aklımda kaldığı kadarıyla 50. maddesi olsa gerek, bunların içerisinde katalog suçlar var. O da yerini alacak. Bu işin affı maffı olmaz” diye konuştu.

‘AÇILIŞLAR BİZİM DOĞAL MİTİNGLERİMİZDİR’

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

-Şu anda Merkez Bankamız muhtaç değil. Rahatlıkla o da finansı yönetebilir durumda. Bundan sonraki süreçte çok daha güçlü şekilde yolumuza devam edeceğiz.

– Bu ülkeye bir daha o karanlık koalisyon dönemlerini, kirli bakanlık pazarlıklarını, Güneş Motel sendromlarını yaşatmak istemiyoruz.

– Meydanların dilini benden daha iyi bilen yoktur. Yaptığımız açılışlar bizim doğal mitingimizdir.

– İsraf diyorlar. Bizim kitabımızda israf yok. Finansın en ideal şekilde yönetilmesinin örneklerini biz verdik. Başarılı örneklerini vermediysek deprem felaketinin altından kalkmazdık. Eğer başarılı şekilde kalkıyorsak finansı başarılı şekilde yönettiğimiz için yapıyoruz.

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x