“İş İlişkisinin Ötesinde” Binance CEO’sunun İlişkisi FTX’i Andırıyor!

Ünlü finans haber platformu, Binance Pazarlama Direktörü Yi-He’nin kişisel yönünü ortaya koydu. Ayrıca, dünyanın en büyük kripto borsasının kurucusu Changpeng Zhao (CZ) ile olan ilişkisine ışık tuttu.

Binance CEO’su ve Yi-He ilişkisinin arka planı

Bloomberg’e göre, Yi-He ve Binance CEO’su CZ “aile” benzeri bir ilişki paylaşıyor. Dahası, birlikte bir çocukları var. Ancak, kadın kurucu ortak, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve meslektaşı Caroline Ellison arasındaki romantik ilişki ile ilgili karşılaştırmaları reddediyor. Yi-He Bloomberg’in sorusuna yanıt olarak, şunları söylüyor:

Bu tamamen farklı. Caroline bir çalışan, ben ise bir ortağım. İki kurucu ortak arasındaki ilişki flörtten daha fazlasını gerektirir. İkimiz arasında güven, fiziksel çekimin ve kişisel arzuların ötesine geçiyor.

Kamuoyundaki spekülasyonlarla ilgili olarak, CZ ile romantik ilişkisinde “gemiyi zorluyormuş” gibi hissettiğini ifade ediyor. Yi-He, ilk yıllarında Amazon’a önemli katkılarda bulunan Jeff Bezos’un eski eşiyle paralellikler kuruyor. Yi-He ve CZ’nin yolları ilk kez OKCoin’de birlikte çalıştıkları dönemde kesişti. 2014 yılında CZ’yi OKCoin’in Baş Teknoloji Sorumlusu olarak işe aldı. 2017 yılında Binance kuruldu ve CZ onu danışman olarak şirkete katılmaya davet etti. Sonunda ise kurucu ortak oldu.

Binance’ta yedek yöneticiler var!

Ayrıca Yi-He, hem kendisinin hem de CZ’nin gelecekte Binance’ten ayrılma olasılığından da bahsediyor. Yedek yöneticiler mevcut olsa da, kimliklerini açıklamaktan kaçınıyor. Bu arada, Binance’in şu anda ABD’li düzenleyicilerle, özellikle de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal bir savaş içinde olduğunu belirtmek gerekiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Haziran ayı başında SEC, Binance ve CZ aleyhine dava açarak onları menkul kıymetler yasasını ihlal etmekle suçladı. Yi-He, Binance’in yeni yasal çerçevelere uyum sağlamaya hazır olduğunu vurguladı. CZ, şu an itibariyle bu bilgilere ilişkin olarak kamuoyuna herhangi bir açıklama yapmadı.

BaFin, Binance’in lisans başvurusu reddetti

Alman Finansal Denetleme Kurumu (BaFin), Binance’nin kripto para saklama lisansı başvurusunu reddetti. Böylece, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e bir darbe indirdi. Bu karar, Binance’in Almanya’daki genişleme ve reklam planlarını sekteye uğratmakla kalmıyor, aynı zamanda borsanın Avrupa genelinde karşılaştığı düzenleyici zorlukların büyüyen listesine de ekleniyor. Bu arada, Binance daha önce de Avusturya, Kıbrıs ve Birleşik Krallık’taki lisans başvurularını geri çekmişti.

İçeriden kaynaklar, BaFin’in, borsanın sıkı yasal gereklilikleri karşılayamamasını gerekçe gösterdiğini söylüyor. Bu yüzden, Binance’in kripto para saklama lisansı talebini reddetme yönünde bir karar aldığını ortaya koyuyor. BaFin sözcüleri belirli şirketler hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor. Bununla birlikte, Binance temsilcileri BaFin’in gerekliliklerini yerine getirme konusundaki kararlılıklarını teyit ettiler. Ayrıca, gerekli standartları karşılamak için çalışmaya devam ettiklerini kaydettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x