“Kamera olsa bulunurdu” diye bağıran kadının yangını çıkardığı anlaşıldı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde boş arazide çıkan yangın sırasında “Şerefsizin çocukları, atıp gittiler. Güvenlik kamerası da yok. Olsa bulunur. O kadar da ilan veriyorlar yakmayın” diye bağıran kadının yangını çıkaran kişi olduğu kamera kayıtlarından tahliye edildi.

YANGIN PİKNİK ATEŞİNDEN ÇIKTI

Yangın, Sorgun Mahallesi 8107 sokakta Sözen Park Konakları karşısındaki boş arazide çıktı. Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Manavgat Birimine bağlı ekiplerin zamanında müdahalesi sayesinde yerleşim yerlerine ulaşmadan söndürülen yangının, piknik ateşinden çıktığı belirlendi.

“GÜVENLİK KAMERASI DA YOK, OLSA BULUNUR”

İtfaiye ekipleri geldiğinde yangının ortasında olan ve “Motosikletten sigara atıp yaktılar kaçtılar” diye bağıran kadının yangının çıkmasına neden olduğu belirlendi. İtfaiye ekipleri yangına müdahalede bulunurken adının R.S. olduğu belirlenen kadının telefonla görüştüğü kişiye, “Şerefsizin çocukları, atıp gittiler. Güvenlik kamerası da yok. Olsa bulunur. O kadar da ilan veriyorlar yakmayın” diye şeklinde konuşması kameralara yansıdı. Kameranın kendisini çektiğini gören R.S., “Benim telefonumu polis dinliyor. Çekmene gerek yok. Karpuzumda yandı. Bir dilim bile yiyemedi”‘ dedi.

DEVRİLMİŞ ÇAYDANLIKLAR ŞÜPHELERİ ARTIRDI

Yangın bölgesine gelen Manavgat Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, yangının kontrol altına alınmasının ardından bölgede incelemelerde bulundu. Yangının başladığı ve itfaiye ekipleri geldiğinde R.S. isimli kadının bulunduğu yerin yakınında devrilmiş 2 tane çaydanlık, poşet içerisinde bütün kaburga, satır, kesilmiş karpuz ve ekmekler dikkatlerden kaçmadı.

YANGINI ÇIKARAN KİŞİ OLAY YERİNDE BAĞIRAN KADINMIŞ

Olay yerinin yakınında bulunan güvenlik kamerasını izleyen Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekipleri, görüntülerde R.S.’nin yaktığı ateşle yangının başladığını, söndürmek için çaba harcarken malzemelerinin yandığını belirlerken, R.S.’yi yasağa uymayarak yangın çıkarmaktan dolayı işlem yapmak üzere polis merkezine götürdü.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Arif Kaplan – Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x