Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, paralarını Güney Kore’de tutmuyor

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon gündemden düşmüyor. Son gelen , Kwon’un milyonlarca dolarlık mal varlığına ilişkin dikkat çeken bilgiler sundu.

Terra (LUNA) ekosistemde çöküşün baş sorumlusu olarak görülen Do Kwon, aylar sonra Karabağ’da tutuklanmıştı. Uzun süredir aranan Kwon’un, şimdi hangi ülkeye iade edileceği tartışılıyor. Ayrıca her geçen gün Kwon ve LUNA çöküşüne dair yeni bilgiler ortaya çıkmakta.

Son olarak Güney Kore haber ajansları, dikkat çeken bir iddiayı ortaya attı. Kore’nin yerel gazetelerinden KBS, Terra kurucusunun ülkede parasının bulunmadığını bildirdi. Güney Kore savcıları ise bu iddiaları doğrulayarak Terra yöneticilerinin toplam 414,5 milyar won (315 milyon dolar) birikimi olduğunu ifade etti.

Savcılar, Kwon’a ait olduğu tahmin edilen 91,4 milyar won’un ülkede bulanamadığını bildirdi. Ayrıca Güney Kore savcıları, Terra’nın kurucu ortağı Daniel Shin’in, yaklaşık 154 milyar won varlığı olduğundan şüpheleniliyor. Ancak savcılar, şimdiye kadar Shin için tutuklama emri çıkarmayı başaramadı.

Bu durumun, Karabağ’dan iadesi talep edilen Do Kwon’un lehine olacağı düşünülüyor. Zira soruşturmanın başarılı bir şekilde yürütülemediğine dair bir kanı oluşuyor. Bu durumda Terra kurucusunun ABD’ye iadesine dair ihtimal ön plana çıkıyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir