Ünlü oyuncuların ‘öpücük’ davası sonuçlandı!

‘Özel Bir Kadın’, ‘İlk Korku’ ve ‘Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi’ gibi filmlerle dünya çapında üne kavuşan ABD’li aktör Richard Gere’in, 2007’de AIDS ile mücadele için düzenlenen bir etkinlikte Bollywood yıldızı Shilpa Shetty’i sahnede öpmesi büyük yankı uyandırmıştı.

PROTESTO EDİLDİLER

Etkinlikten kısa bir süre sonra dava konusu olan olay, Gere’in eylemlerinin Hint değerlerine aykırı olduğunu düşünen radikal Hindular tarafından protesto edilmişti. Hatta Shetty’nin öpücüğe itiraz etmeyerek müstehcen bir davranışta bulunduğunu iddia edenler de olmuştu.

TUTUKLAMA KARARI ÇIKARILDI

O dönemde Hindistan Yüksek Mahkemesi de Gere’i ‘ucuz reklam’ yapmakla suçlayarak, hakkında tutuklama kararı çıkarmıştı.

KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEDİ

Tepkilerin ardından Gere, öpüşmenin HIV’in bulaşmasında etkili olmadığını göstermeye çalıştığını iddia etmiş ve kamuoyundan özür dilemişti.

SUÇLAMALARIN ASILSIZ OLDUĞUNA KARAR VERİLDİ

Ocak 2022’de, Shilpa Shetty’ye yöneltilen suçlamanın asılsız olduğuna karar verildi. Ancak toplum içinde öpüşmenin suç sayılması ve öpüşmenin karşılıklı bir eylem olması nedeniyle, Shetty’nin Richard Gere’in öpücüğüne itiraz etmemesinin yasa dışı ihmal olduğu belirtildi.

DİLEKÇEYİ REDDETTİ

Geçtiğimiz günlerde ise yargıç SC Jadhav, bu ifadelerin yer aldığı dilekçeyi reddederek, Gere ve Shetty’i tahliye etti. Yargıç, ünlü isimlere yöneltilen suçlamaların güçlü bir dayanağı olmadığı açıkladı.

Böylelikle yaklaşık 16 yıldır devam eden davada, Shetty ile birlikte 73 yaşındaki aktör de suçsuz bulunmuş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir