AKP Kongresi için beş bine yakın polis görevde

T24 Ankara

Ankara Valiliği, bugün gerçekleşecek AKP 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nin güvenliği için yaklaşık 5 bin polis görevlendirdi. Valiliğin görev verdiği polislerin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürlüğü de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere partinin önde gelen isimlerinin güvenliğini sağlayacak.

İçişleri Bakanlığı’na yönelik geçen pazar gerçekleşen terör eylemi AKP’nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi öncesinde polisi alarma geçirdi.

T24’ün aldığı bilgiye göre; Ankara Valiliği, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile birlikte katılacağı kongre için cuma gününden itibaren önlemler aldı.

Kongre salonu ve çevresinin genel güvenliğinden sorumlu olan Ankara Emniyeti, kent genelinde kademeli güvenlik önlemi alacak. Kongre salonunu çevresindeki yollar trafiğe kapatılacak. Ayrıca, polis, cuma akşamından itibaren salonda detaylı bomba araması yaptıktan sonra yetkilendirilmiş isimlerin dışında salona girişi ve çıkışı yasakladı.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Hizmetleri Genel Müdürü Ramazan Bal, dün akşam saatlerinde Ankara Spor Salonu’na gelerek güvenlik önlemlerini denetledi.

İki günde beş bir polis görevde

AKP 4. Olağanüstü Kongresi’nde alınacak güvenlik önlemleri için yaklaşık beş bin polis görevlendirildi. Ankara Emniyeti bünyesindeki hemen her birimden polisler, cuma akşamından bu yana görev başı yaptı.

Valilikçe görevlendirilen 13 il emniyet müdür yardımcısı ve 20 şube müdürü, görev alan polislerin yönetilmesinden sorumlu olacak. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi’ne bağlı helikopterler de güvenlik önlemleri çerçevesinde başkent semalarında uçuş yapacak.

Ankara Valiliği’nce alınan güvenlik önlemlerinin dışında Cumhurbaşkanlığı Koruma Hizmetleri Başkanlığı da, hem bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem de kongreye katılacak AKP’li üst düzey isimlerin güvenliğini sağlayacak.

TIKLAYIN – AKP 4. Olağanüstü Büyük Kongresi bugün yapılacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x