Çatlaklar canınızı sıkmasın! Sağlık saçlar ve pürüzsüz cilt için adres badem yağı

1-VÜCUT ÇATLAKLARINDAN KURTULUN

Düzenli olarak kullanıldığında cildi onarma etkisine sahip olan badem yağı birçok uzman tarafından önerilen sağlıklı ve doğal ürünler arasında. Doğal karışımlarla yaptığı önerilerle tanınan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu da çatlaklar için badem yağını öneriyor. Bu yağ hem cildi besliyor hem de onarıyor. Badem yağını, çatlak olan bölgeye her gün sürebilir ve bu işlemi 1 ay boyunca tekrarlayabilirsiniz.

2-GÜÇLÜ VE PARLAK SAÇLARIN SIRRI

Yüksek oranda protein içermesi sayesinde badem yağı, hasar görmüş ve yıpranmış saç tellerini onarmaya yardımcı olur. Duştan önce, saç yoğunluğunuza göre göre 2- 3 yemek kaşığı kadar badem yağını saç diplerinize masaj yaparak saç uçlarınıza kadar sürmelisiniz. En az 1 saat bir bone içinde saçlarınızı beklettikten sonra şampuan ya da sabunla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı, güçlü ve parlak saçlara kavuşmanın yanında saçlarınızın yumuşadığını da göreceksiniz.

3-CİLT TONUNU EŞİTLER, SİVİLCELERİ YOK EDER

Badem yağı cildiniz için de oldukça faydalıdır. Sivilce ve akneleri doğal olarak tedavi ederek göz altı morluklarınızı da azaltmaya yardımcı olan badem yağı, yaz aylarında meydana gelen fazla bronzluğun etkisini azaltmak için de sıklıkla kullanılıyor. Badem yağı ciltteki lekelerin ve izlerin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olarak cildin tonunu eşitliyor, cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturuyor ve sağlıkla ışıldamasına yardımcı oluyor.

4-KAŞ VE KİRPİKLERİN SAĞLIKLI UZAMASINA YARIMCI

Pek çok uzmana göre badem yağının kaş ve kirpik bölgesindeki kan dolaşımını arttırarak yeni kılların çıkmasına yardımcı oluyor. İçerdiği vitamin ve mineraller ile kaş ve kirpiklerin çıkmasını sağlarken var olan kirpik ve kaşların uzamasını da sağlıyor. Ancak yağın doğrudan göze uygulanmaması gerekiyor.

5-TIRNAKLARINIZA BADEM YAĞIYLA BAKIM YAPIN

Oje, su, aseton derken tırnaklar pek çok zorlu durumla mücadele ediyor. Badem yağı ise zengin içeriği ile tırnakların kırılmasını önlüyor ve güçlendiriyor. A, B ve E vitaminleri bakımından zengin olan badem yağı; tırnakları besler, onarır, nemlendirir ve kütikülleri de yumuşatır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x