Türklerin Sepetindeki Metaverse Coin Dev Fonu Duyurdu! Fiyat Fırladı

Kripto para dünyasında 2021 ve 2022 yılının çok gözdesiydi metaverse coin projeleri. Fiyatlarıyla da dikkat çekiyorlardı. Ancak son yaşanan ayı piyasası döneminden onlar da nasiplerini aldılar kuşkusuz. Buna rağmen yine de varlıklarını devam ettiriyorlar. Ayrıca zaman zaman önemli hamlelerini de duyuruyorlar. Şimdi böyle bir hamle var. Hamle metaverse coin projelerinden biri olan The Sandbox’tan geldi.

Metaverse coin The Sandbox önemli gelişmeyi paylaştı

Metaverse alanının önde gelen oyuncularından The Sandbox’tan haber var. Buna göre kısa bir süre önce önemli bir gelişmeyi açıkladı. Rakam olarak 100 milyon dolarlık SAND Game Maker Oyun Fonu’nun tanıtımı. Bu heyecan verici duyuru Hong Kong’da düzenlenen Küresel Yaratıcılar Günü etkinliğinde yapıldı. Metaverse coin SAND burada odak noktada.

Duyurunun özellikle bir amacı var. Buna göre yaratıcıları güçlendirmek ana hedef. Yeni açıklanan ve 100 milyon adet metaverse coin SAND tokeninden oluşan Game Maker Oyun Fonu, The Sandbox’ın yaratıcıları destekleme konusundaki sarsılmaz kararlılığını gösteriyor. Bu fon, 2021 yılında başlatılan ve halihazırda 10 milyon dolar değerinde 200’den fazla projeyi destekleyen Game Maker Fonu’nun devamı niteliğinde.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalar

Metaverse coin projesi The Sandbox yaptığı açıklamada bir konuya dikkat çekiyor. Buna göre yaratıcıları güçlendirmeye olan bağlılığının altını çiziyor. İfalerinde “şimdi, 2024’ten itibaren, yeni 100 milyon SAND fonu daha da fazla yaratıcıyı güçlendirecek. DAO tabanlı seçim sistemi yalnızca kreasyonları ve içerikleri değil, aynı zamanda platformda oluşturdukları etkileşimi de ödüllendirecek.” vurgusu var.

Gelişmenin ardından metaverse coin SAND için fiyatta önemli bir hareketlilik söz konusu. Bu durum olumlu piyasa tepkisi anlamına geliyor. Bu önemli habere cevaben, The Sandbox’ın yerel kripto para birimi SAND haftalık bazda %9’luk bir artış gerçekleşti. Fiyat şu anda 0,35 dolar seviyesinden işlam görüyor.

Fonun hayata geçirilmesi projeyi güçlendiriyor

Kriptokoin.com olarak baktığımızda bu önemli fonun hayata geçirilmesi dikkat çekiyor. Buna göre The Sandbox’ın metaverse içinde yaratıcılığı ve yeniliği teşvik etme hedefinin bir yansıması. Ayrıca metaverse coin için bir anlamı daha var. Yaratıcılara vizyonlarını hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları kaynakları ve desteği sağlama konusundaki kararlılığının bir kanıtıdır. Bu gelişmenin metaverse ekosistemi üzerinde olumlu bir etki yaratması söz konusu. Ayrıca platformun hem yaratıcılar hem de kullanıcılar için cazibesini daha da artırması beklentiler dahilinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x